KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12815391
nr 1281 5391
Lars Wellton
(1918-1992), Sverige
Oljemålning, Signerad, We, sydländsjt landskap. Olja på duk, 24x34 cm
Lars Wellton, svensk målare och tecknare född 1918, död 1992.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 14 oktober 2019
kl 18:53:22
12/10 16:09:20
100 kr
14/10 11:53:40
Lars Wellton
Läs mer om Lars Wellton